בלוג

איך לא לכתוב על פתקים

לפני העידן הדיגיטלי השתמשו בשיטות שונות לשמירה ולאיסוף מידע במטרה להשתמש בו מאוחר יותר. במהלך השנים הפכו גזרי הנייר הלבנים למגוון של סוגי פתקים, אם פתקי "ממו" בשלל גוונים או פתקים דביקים בגדלים שונים. הם נהיו כל כך שימושיים עד שגם היום, אפשר לרשום הערות חשובות על פתקים דיגיטליים שמעוצבים בצורת פתקי נייר, שאותם אפשרי להציג על מסך המחשב.

אבל, דווקא השימוש הקל והנוח בפתקים יכול להוות בעייה, בעיקר כאשר רוצים לשמור באמצעותם על מידע חיוני. פשוט, נוח לכתוב על פתקים, גם אם הם דיגיטליים. אם סברנו שמצבור פתקי הנייר יפנה את מקומו לפתרון ממוחשב ויעיל, גם את הפתקים הדיגיטליים החביבים אפשר לצבור על המסך, שלעתים נראה מכוסה כולו בפתקים מעוטרים בחיוכים ובסימני קריאה.

יתרונם של הפתקים הקטנים הוא בכך שבאמצעותם אפשר לציין הערות חשובות גם מחוץ למקום עבודה, למשל בנסיעות וכאשר לא נמצאים בקרבת מחשב נייח. איך לשמור הערות חשובות בלי להרבות בפתקים? כמה פתרונות:

שמירת פתקים באינטרנט

אחד מהיתרונות הגדולים שזוכים להם כותבים בתקופתנו הוא בכך שלרוב הבעיות שבהן אנו נתקלים במהלך עבודה שגרתית, כבר נמצאו פתרונות דיגיטליים. למשל, מגוון פלטפורמות חיצוניות לשמירה על מידע מהאינטרנט שכולל אפשרויות שונות של התכנים ושיתוף עם כותבים אחרים – Getpocket מאפשרים להציג ולקטלג קישורים בצורת פתקים ויזואליים, עם הכלים של Evernote אפשר לשתף ואפילו לערוך את תוכן הפתקים ועוד. יתרון נוסף של פלטפורמות מסוג זה הוא האפשרות לשימוש באפליקציית נייד, מה שהופך יישומים אלה שמישים בכל מקום כמעט.

עריכת תוכן פתקים

אפשר לשמור ולערוך תוכן דיגיטלי באמצעות מסמכי Word שאותם ניתן לאחסן במגוון מכשירים ופלטפורמות רשת. בין סך האפליקציות הקיימות, הפשוטה ביותר לשימוש היא אפליקציית גוגל דוקס, שהיתרון שלה הוא בכך שניתן לסנכרון את המסמכים דרך הדרייב (באמצעות אפליקציה או חשבון ג'ימייל) ולהמשיך לעבוד עליהם דרך מכשירים שונים.

שמירת קבצים במקום פתקים

מרבית הכלים של גוגל עדיין זמינים וחינמיים והדרייב יכול לשמש גם לשמירה ולעריכה של על סוגי מסמכים נוספים כגון קבצי אקסל ותמונות.

דרופבוקס היא פלטפורמה לאחסון ולשיתוף קבצים שאף היא שימושית לסנכרון מידע במכשירים השונים.

שירותי דואר אלקטרוני חינמיים כגון "וואלה" מאפשרים שליחה של קבצים גדולים במיוחד.

שיתוף פתק (או קובץ) לעריכה

ישנן שתי דרכים לעריכת מסמכים משותפת דרך האינטרנט –

ניתן להשתמש באפליקציות (ג'ימייל, דרופבוקס ועוד) כדי להעלות ולשלוח את הקבצים לצד שני, שעליו מוטל לשמור את הקובץ ורק לאחר מכן לערוך אותו. אפליקציות אחרות, כגון דרייב או אוורנוט, מאפשרות שליחה של התוכן ועריכה ישירה שלו מהמסך.

עריכת מסמכים בטלפון נייד

האם אפשרי לערוך מסמכי דוקס ארוכים יותר גם בסמארטפון? ובכן, כן. לעתים לאחר כמה ניסיונות להתאמת גודל הטקסט למסך, אבל אפשרי להקליד ולערוך מסמכים שלמים בקלות גם באמצעות מכשיר טלפון נייד. חיסכון בזמן וכמובן בפתקים 🙂

coffee-and-notes