דף פרופיל באתר העסק

אתר בית הוא מעין 'חלון ראווה' אינטרנטי של עסקים באינטרנט. הוא משמש פלטפורמה להצגת העסק, המנהלים, המוצרים, חזון החברה. כיום, האינטרנט הוא מעין חממה טכנולוגית לפיתוח יישומים ואפליקציות. הודות ל – HTML5 ולתבניות  CSS מתקדמות אפשר להעלות לאתר הבית תוכן שיווקי או אינפורמטיבי ולעצב אותם כמעט בכל פורמט אפשרי. ובכן, כיצד כל זה קשור לדף הפרופיל באתר הבית?

השקעת משאבים באתר העסק

חברות רבות משקיעות משאבים בעיצוב אתר הבית, אפילו בתכנון גוון הרקע של דפי האתר, מאחר שהן מייחסות חשיבות אסטרטגית למפגש הוויזואלי הראשוני בין הגולשים ובין אתר הבית, המייצג את החברה.
משאבים מושקעים גם במדיה שמועלה לאתר, אם סרטוני וידאו, מצגות או תמונות.
חשובה לא פחות ההשקעה בפיתוח אמצעי הקשר עם החברה דרך אתר הבית: טפסים ליצירת קשר, כפתורי  CTA ואמצעים ליצירת קשר ישיר.
חברות שקהלי היעד שלהן מקושרים דרך רשתות חברתיות מדגישות את כפתורי השיתוף ואת הקשר של האתר לפלטפורמות חברתיות.
חברות רבות שמות דגש על התאמת אתר הבית למובייל, מאחר שגולשים רבים מבצעים פעילויות שיווקיות באמצעות המכשיר הנייד.
אלה אמצעים נהדרים, מודרניים ואינטראקטיביים להצגת חברה באינטרנט, אפילו את סיפור הקמתה של החברה אפשר להעלות באמצעות סרטון או מצגת. האם צריך דף פרופיל (על אודות החברה, על אודות) באתר הבית?

מה מוצג בדף הפרופיל באתר?

עסקים מעלים לדף הפרופיל של האתר שלהם פירוט כרונולוגי של פעילויות החברה או מעין רזומה של מנהליה, כך נהוג בדרך כלל באתרים של חברות ציבוריות, באתרי חברות גדולות ובאתרים שאינם שיווקיים:
דפי פרופיל של חברות סטארט-אפ צעירות אינם מסתפקים בפרופיל החברה ומציגים פרופילים של העובדים.
דפי פרופיל של חברות וולונטריות מספקים מידע על פעילויות חברתיות בשטח ועל פעילויות ברשת אינטרנט.
דפי פרופיל באתרי בית של עצמאיים, מאפשרים לגולשים להכיר את בעל העסק באופן בלתי אמצעי.

company-profile

מטרת הצגת דף פרופיל בדף הבית

דף פרופיל מתמצת את פעילויות העסק ומנהליו ועל ידי כך מאפשר לגולשים לדעת יותר על החברה ועל התחומים שבהם היא פועלת, להכיר את החברה באופן בלתי אמצעי, את פעילויותיה ואת העומדים בראשה.

גם באתרים קטנים של בעל עסק או נותן שירות מאפשר דף הפרופיל להציגם באופן ייחודי המבדל אותם מעסקים אחרים. מכיוון שהמטרה לייצג באופן המיטבי את העסק, החברה או הבעלים, יש חשיבות רבה לכתיבת דף פרופיל לאתר הבית.