כללי

שיווק חדש והקשר האסטרטגי למאמרים שיווקיים

בשונה משיטות שיווק ישנות, שהתייחסו לקונה כאל מטרה שיש להגיע אליה בדרך לקונה הבא, אסטרטגיות שיווק חדש שמות את הקונה במרכז, במטרה להתייחס לצורך של הקונה ולשווק לו בהתאם.

בכך אולי אין חדש, אבל לא מדובר רק באדיבות יתרה של המשווק או המוכר – כדי שהמשווק יוכל להגיע אל הצרכן הפוטנציאלי ולהבין את הצורך שלו כדי להתאים לו את המוצר, עליו לתכנן אסטרטגיה שיווקית שבין השאר, מאפשרת להביא אל המוצר את הצרכן עצמו, במקום להשקיע משאבים רבים יותר בניסיונות להגיע אליו דרך מערכת השיווק.

buyer-journey

מסע הקונה – איך זה מוכר?

כיום אסטרטגיית מסע הקונה (האסטרטגיה של תהליך הפיכת ליד לקונה) היא חלק אינטגרלי ממערכות שיווק גדולות וקטנות ואפשר להתאים אותה לכל מערכת שיווק בהתאם לצורך.

לתכנון מסע הקונה יש חשיבות גדולה באינטרנט, מכיוון שזו הפלטפורמה הטובה ביותר ליצירת התעניינות במוצר באופן שממשיך את מסע הקונה מהעניין הראשוני עד הרכישה, שיכולה להתבצע באמצעות קנייה און-ליין או בחנות הפיזית.

כאשר מדובר בשיווק באינטרנט הכוונה היא באופן מוחלט כמעט לתוכן, בין שדרך פרסום ממומן, סרטוני וידאו או מאמרים שיווקיים שהם התכנים הפופולריים יותר על המשווקים מכיוון שהם נגישים מאוד לקהלי הגולשים.

תכנים אינטרנטיים שיווקיים אלה אפשר להפיץ בכל ערוץ ובכל עת בהתאם לקמפיין, אבל, שילובם בתכנון מסע הקונה משיג תוצאות טובות אפילו יותר.

מה כוללים מאמרי אינטרנט שיווקיים שהופכים אותם לאטרקטיביים מבחינה צרכנית?

מאמרים אלה כוללים טקסט מובנה עם כותרת, תת כותרות ופסקאות. הם קריאים ואטרקטיביים לגולשים שמורגלים לרפרף על התוכן.

כאשר הגולש רואה כותרת מושכת הוא קורא את הפסקה ואף את המאמר כולו.

השילוב של כותרות אטרקטיביות עם תוכן שיווקי פונה אל הצורך וההתעניינות של הגולש שמתעניין במידע שמוצג במאמר.

מאמר שיווקי שלא מוכר

מכיוון שמטרת המאמרים היא לעורר תודעה, הם לא בהכרח "מוכרים" מוצר מסוים. לדוגמה, אם מדובר במוצר קוסמטי מסוים, המאמר יכול לעסוק בנושא בריאות העור.

את המעבר לתוכן הספציפי יותר, מבצע הגולש באמצעות קישורים, שמפנים אותו למידע נוסף או לדף המוצר. בשלב הזה, הגולש כבר עשוי להפוך ל"ליד"!

התחנות בדרך אל המכירה

כמות "תחנות" התוכן שעל הגולש לעבור לפני שהוא הופך לצרכן פוטנציאלי נקבעת בהתאם לאסטרטגיה השיווקית.

יש משווקים שמעוניינים בלידים "בשלים" יותר, ולכן יוצרים כמה תחנות במסע הצרכן, אחרים מעונינים בטווח גדול של צרכנים פוטנציאליים ולכן מפנים את הגולש ישירות לדף מוצר או נחיתה.

כמה מאמרים שיווקיים אפשר לקרוא?

לפני כמה שנים התבצע מחקר שבדק את כמות התוכן שקוראים הגולשים.

הפצת תוכן מסיבית נדרשת כדי להגיע אל כמות גדולה של גולשים, אבל, הסתבר שגולשים שנוהגים לצרוך בקביעות תוכן (למשל, גולש שקורא תכנים על רפואה אלטרנטיבית, על ספורט, אקטואליה ועוד) אכן "מגיע לרווייה" ומאבדים עניין בקריאת טקסט המאמרים והכתבות.

לכן, אפשרי ונכון לשלב תכנים שונים במסע הצרכן – מאמר שיווקי, סרטון וידאו, כתבה מעניינת, דף מוצר באתר. באופן הזה בונים כמה ערוצים להבאת הצרכנים למוצר תוך שמירה על העניין של הגולשים בתוכן.

מעוניינים בכתיבה איכותית של מאמרים שיווקיים? פנו ל"כל מילה כל טקסט"