תוכן

על כתיבה שיווקית

קיימות דרכים רבות להפוך קוראים וגולשים למתעניינים פעילים במוצר, אם באמצעות פרסומות, צילום תדמית של מוצר או סרטונים שיווקיים.

נאמר כי 'תמונה שווה אלף מילים', ולעתים נטען כי בהשוואה לתחום הכתיבה השיווקית, האפקט הויזואלי של צילום פרסומת קליט יותר מהטקסט שמלווה אותו.

אני רוצה להתייחס לאפשרויות הגלומות בכתיבה שיווקית, תחום שלא משתמש באפשרויות תלת ממד או ויזואל, אלא במילים, בטקסט שיווקי.

מאפייני הכתיבה השיווקית

תהליך הפיכה של קהל יעד לקונים פוטנציאלי אינו ייחודי דווקא לתחום הכתיבה השיווקית – כל פרויקט שיווקי, כולל מכירות פרונטליות, מיועד לשכנע את הקונה הפוטנציאלי, באמצעים ובטכניקות שיווקיים שונים, באיכות ובנחיצות של המוצר עבורו.

כתיבה שיווקית כוללת מספר מאפיינים שמטרתם לגרום לקורא להפוך לקונה פוטנציאלי, כלומר, לגרום לו לראות במוצר או בשירות דבר שהוא חיוני עבורו, או לפחות שווה הצצה. בכתיבה שיווקית ניתן להשתמש באופן נרחב בפרטים מפליגים על מוצר מפנק, הגדרה של שירות כקלאסי וכדומה.

כתיבת מאמרים שיווקיים, לעומת זאת, מבוצעת בסגנון כתיבה שונה. אלה מאמרים שמספקים מידע על מוצר או על תחום מסוים, ומטרתם קהל יעד רחב או ממוקד. על מאמר שיווקי להיות ענייני, לספק מידע אמין, ולהביא תועלת לקוראים.

  • המידע שמספק מאמר שיווקי מביא למספר תוצאות:
  • מעורר התעניינות במוצר או בסיבות לרכישתו
  • גורם לקורא לחפש מידע נוסף על המוצר או על המשווק
  • מושך קהל קוראים וקונים פוטנציאליים

דוגמאות להצגת מוצרים באמצעות כתיבה שיווקית

מוצרים מסוימים נקלטים באופן מיטבי בצורה ויזואלית. אבל, קהל יעד שנחשף לתמונות רבות של מוצרים דומים , עשוי לאבד עניין בתמונות, ולחפש מידע מפורט יותר. כאן יתרונה של הכתיבה השיווקית.

הנה שתי דוגמאות לכתיבה שיווקית, בהן הטקסט השיווקי אטרקטיבי לא פחות מתמונות

מוצר מעורר תיאבון – עוגת חתונה

לחתונה הנפלאה ביותר נכין עבורכם את העוגה היפה ביותר. תוכלו לבחור ביחד עוגת חתונה מפוארת ומיוחדת, בדיוק כפי שחלמתם.
העוגות שלנו אפויות ביד, מכילות חומרי גלם באיכות המעולה ביותר ומעוצבות בידי קונדיטור שף מומחה. צרו אתנו קשר לתיאום ולשירות אישי.

כתיבה שיווקית טקסט עוגת חתונה

הכי מפנק – חופשת סוף שבוע

אצלנו תמצאו ים מדהים, חולות אין סופיים, וסוף שבוע מפנק בבקתה מצוידת בכל אבזרי הנוחות, לסוף שבוע רגוע וחלומי.

כתיבה שיווקית טקסט חוף ים

כל מילה כל טקסט