בלוג

לבחור בקורסים אונליין

מהי הדרך הטובה ביותר ללמוד אם לא לבחור מתוך מגוון האפשרויות שהאינטרנט מספק לכל מי שרק רוצה בכך? האינטרנט הוא בית ספר נפלא ללימודים בכל רמות הלימוד, אוניברסיטאות ברחבי העולם מספקות שיעורים ותארים באמצעות הרשת, ארגונים מעבירים ווביאנרים וסדנאות. אין ספק שרשת האינטרנט פשוט משתוקקת להעניק ערוצי מידע לאלה שרוצים לצבור ידע בתחומים שמעניינים אותם. לכן הכנתי רשימה כללית של אתרים שמציגים קורסים מעניינים. הרשימה שלי כוללת את תחומי העניין שקרובים לעיסוק שלי (כתיבה) אבל ללא ספק אפשר למצוא ברחבי הרשת תחומי לימוד רבים נוספים.

איך עושים את זה?

לימודים חופשיים וחינמיים דרך האינטרנט מתאפשרים בכמה דרכים ואפשר (בדרך כלל) לבחור את הנושא ואת סוג התכנים שנלמדים בסדנה או בקורס. בין כלי הלימוד אפשר למנות ספרי הדרכה להורדה למחשב, קורסים קצרים דרך המייל וקורסים שמועברים באמצעות סרטונים. לא כל שיטת לימוד מתאימה לכל אחד, אבל לא כדאי לוותר על חיפוש הערוץ המתאים ללימודים. אם אינכם מתמודדים עם קריאת ספרי ההדרכה דיגיטליים עבי כרס, ביכולתכם לברור את הקורסים שלכם מתוך מגוון סרטוני הלימוד שמציעה רשת האינטרנט.

read-and-learn

אתרי לימודים, ההרשמה חינם

אתרי לימודים אונליין פועלים דרך האינטרנט, חלקם מוכרים מאוד, רובם מספקים קורסים אונליין בחינם וגם קורסים בתשלום למעוניינים בשיעורים מתקדמים. אפשר לבחור בקורסים חינמיים מתוך דוגמאות שיעורי וידאו מתוך קורסים בתשלום, פתרון שאינו נוח במיוחד למי שמעוניין בסדרת קורסים מלאה. אבל ההיצע גדול ואפשר לחפש אתרים שמציעים לנרשמים קורסים אונליין ללא תשלום באיכות טובה לא פחות.

כלים אונליין פלוס לימודים

אתרים של חברות אונליין שמספקות כלים לפלטפורמות אינטרנט הם ערוצים מעניינים וחדשניים ללימודים בתחומים שקשורים לשיווק לאינטרנט למדיה החברתית ועיצוב דיגיטלי. אתר Hootsuite מספק קורסים בנושאי מדיה חברתית, קורסים בתחומים דיגיטליים מספקים אתרים כגון Canva או Animoto וגם הענקית Google מספקת פלטפורמת לימודים חינם בנושאים כגון מובייל, רשתות חברתיות ועוד.

חוויית לימודים? שווה לנסות

ישנם כמה אתרי אינטרנט גדולים שמציעים קורסים במגוון תחומים; אתר קורסים גדול הוא. Udemy המציע סדרות של שיעורים חינמיים (ובתשלום) שמועברים באמצעות סרטוני וידאו ועם חוויית צפייה משודרגת, אפשר לשלוט במהירות הסרטונים ואפילו לעצור ולסמן נקודות חשובות במהלכם.

ידע כללי

תחומים רבים נוספים, שלא היו נגישים ללימודים חופשיים עד לפני עשור מתאפשרים אף הם דרך הרשת. אפשר ללמוד עריכת ויקיפדיה, להנות ממשחקי לשון באתרים ללימוד אנגלית להיבחן בידע כללי באתר של Britannica ולאגור מילים עבריות מאתר האקדמיה ללשון העברית, והכול אונליין.